صفحه اصلی یادداشت ۲۶ آذر روزملی حمل و نقل مبارک باد

۲۶ آذر روزملی حمل و نقل مبارک باد

لزوم ایجاد بستر مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی
لزوم ایجاد بستر مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی

حمل و نقل یا جابجایی انسان و کالا از ابتدائی ترین نیازها و الزامات زندگی بشر است و امروزه این صنعت به عنوان یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی جوامع بشری بوده و روند توسعه سیستم حمل و نقل نقش مهمی در ارتباطات جوامع بشری دارد به طوری که دستیابی به شبکه حمل و […]

حمل و نقل یا جابجایی انسان و کالا از ابتدائی ترین نیازها و الزامات زندگی بشر است و امروزه این صنعت به عنوان یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی جوامع بشری بوده و روند توسعه سیستم حمل و نقل نقش مهمی در ارتباطات جوامع بشری دارد به طوری که دستیابی به شبکه حمل و نقل پویا، ایمن و اقتصادی به عنوان یکی از معیارهای دستیابی به رفاه اجتماعی جامع امروزی محسوب می شود.

در همین راستا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان متولی نگهداری، بهسازی و ایمن سازی راه های کشور وجایگاه ویژه ای که در توسعه ملی و افزایش بهره وری اقتصادی کشور داردو بهمراه  بخش تعاونی در این گرایش اقتصادی جایگاه ویژه‌ای داشته و بعنوان ۲ بال توسعه اقتصادی در امور حمل و نقل عمل می نمایند .

تعاونی‌های حمل و نقل با تنوع و تعداد زیاد و پراکندگی در سراسر کشور از نظر سرمایه گذاری، امکانات ترابری و نیروی انسانی بسیار توانمند بوده و بخش مهمی از جابجایی مسافر و کالا از طریق شرکت های تعاونی انجام می شود. و تقریباً در همه گرایش‌ها از توان و آمادگی لازم برای ایفا نقش موثر در این صنعت عظیم و فراگیر برخوردارند. اعضاء این تعاونی ها عموماً رانندگان و مالکین وسایط نقلیه هستند و خدمات مشترک امور حمل و نقل از طریق تعاونی ها انجام می شود.

تعاونی های حمل و نقل با تعداد ۲۱۷۷ شرکت تعاونی فعال و با تعداد بیش از ۱۷۴ هزار عضو و اشتغال بالغ بر ۵۷ هزار نفر در سطح کشور وظیفه جابجائی مسافر در جاده های کشور و آبهای بین المللی توسط تعاونی های اتوبوسرانی ٬ مینی بوسرانی و سواری کرایه و همچنین تعاونیهای لنج داران در بخش دریایی بعنوان یک نهاد بی بدیل در جزایر جنوب کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس صادرات و جابجائی کالا را برعهده دارد .

اینجانب ضمن تبریک روز حمل و نقل ( ۲۶ آذرماه) و قدردانی از خدمات ارزشمند فعالین این عرصه اقتصادی ازجمله رانندگان ٬مدیران اتحادیه ها وتعاونی های حمل و نقل وکلیه دست اندرکاران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای امیدوارم شاهد ارتقاء کیفی و کمی ارائه خدمات درزمینه حمل و نقل کشور بیش از پیش باشیم .

درج دیدگاه