صفحه اصلی دسته‌بندی نشده رئیس مرکز ملی فرش ایران: یک میلیون قالیباف داریم/ به بودجه...

رئیس مرکز ملی فرش ایران: یک میلیون قالیباف داریم/ به بودجه ۹۷ برای بیمه قالیبافان امیدواریم

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه طرح حمایت از هنرمندان، تولیدکنندگان صنایع دستی و فرش که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و بر پوشش کامل بیمه تاکید دارد گفت: امید است این طرح به تصویب نهایی برسد و مشکل بیمه به طور کامل حل شود.

 

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه طرح حمایت از هنرمندان، تولیدکنندگان صنایع دستی و فرش که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و بر پوشش کامل بیمه تاکید دارد گفت:  امید است این طرح به تصویب نهایی برسد و مشکل بیمه به طور کامل حل شود.

حمیدرضا کارگر اظهار کرد: شمار قالیبافان درسطح کشور حدود یک میلون نفر تخمین زده شده است که ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد به صورت تمام وقت و مابقی به صورت پاره وقت مشغول فعالیت هستند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: امید است در بودجه سال ۹۷ اعتبار کافی برای بیمه قالیبافان دیده شود البته در این باره مکاتبات لازم از اکنون انجام شده است.

وی با بیان اینکه قرار است سال آتی ۵۰۰ هزار نفر از قالیبافان زیر پوشش بیمه قرار گیرند افزود: برخورداری از بیمه خواسته به حق قالیبافان است و متاسفانه قانون فعلی که برای بیمه فرش جاری است، اعتبار را به شکل سالانه مصوب می کند و به تامین اجتماعی اختیار می دهد در حد اعتبار سالانه نسبت به پوشش بیمه اقدام کند. ۳۲۰ هزار قالیباف در سطح کشور معادل حدود یک سوم از فعالان این عرصه زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند. در این شرایط و با افزایش جمعیت قالیبافانی که به تامین اجتماعی معرفی می شوند، با مشکل کم بودن سهمیه رو به رو می شوند.

درج دیدگاه