صفحه اصلی منهای تعاون وضعیت بیکاری کشور را بخوانید

وضعیت بیکاری کشور را بخوانید

۱۹ استان کشور از جمله استان مرکزی در لیست نرخ بیکاری پایین تر از متوسط کشور قرار دارند و ۱۲ استان نیز دارای نرخ بیکارای بالاتر از متوسط کشور هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری این استان بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران در پاییز امسال از متوسط کشوری پایین تر است.

به گزارش تعاون آنلاین، محمد تقی آبایی هزاوه افزود: نرخ بیکاری کشور در این مدت حدود ۱۱ و هفت صدم درصد اعلام شده است.

وی بیان کرد: ۱۹ استان کشور از جمله استان مرکزی در لیست نرخ بیکاری پایین تر از متوسط کشور قرار دارند و ۱۲ استان نیز دارای نرخ بیکارای بالاتر از متوسط کشور هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: شکاف نرخ بیکاری کشور ۱۱ و ۶ دهم درصد است که بالاترین نرخ بیکاری با ۱۸ و ۲ دهم درصد مربوط به استان کرمانشاه و پایین ترین نرخ با ۶ و ۶ دهم درصد مربوط به استان سمنان است.

آبایی هزاوه اظهار داشت: استان مرکزی با نرخ بیکاری ۶ و ۹ دهم درصد به عنوان دومین استان با نرخ پایین بیکاری پس از استان سمنان قرار دارد.

وی عنوان کرد: جمعیت فعال کشور در پاییز امسال با افزایش حدود ۶۸۰ هزار نفر نسبت به پاییز ۹۶ به ۲۷ میلیون و ۹۶ هزار و ۷۰ نفر رسیده و تعداد جمعیت شاغل کشور نیز در این مدت با افزایش حدود ۶۰۹ هزار نفری نسبت به پاییز ۹۶ به ۲۳ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۲۸ نفر رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تعداد جمعیت بیکار کشور در پاییز ۹۷ با افزایش حدود ۷۲ هزار نفر نسبت به پاییز ۹۶ به سه میلیون و ۱۷۴ هزار و ۴۲ نفر رسیده است.

آبایی هزاوه تصریح کرد: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در پاییز ۹۷ با افزایش ۶ دهم درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۴۰ و نیم درصد رسیده است و نرخ بیکاری کشور در این مدت حدود ۱۱ و هفت دهم درصد بوده که نسبت به مدت مشابه قبل تغییری نداشته است.

وی اظهار داشت: نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله کشور در پاییز امسال حدود ۲۷ درصد اعلام شده که نسبت به دوره قبل حدود یک و سه دهم درصد کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی این استان در تابستان امسال ۳۵ و یک دهم درصد و در پاییز ۳۴ و ۹ دهم درصد اعلام شده است.

آبایی هزاوه گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان مرکزی در تابستان امسال ۳۵ و یک دهم درصد اعلام شده که نرخ بیکاری در این مدت به ۹ و ۶ دهم درصد رسیده اما نرخ بیکاری در پایان فصل پاییز به ۶ و ۹ دهم درصد کاهش یافته است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

درج دیدگاه