صفحه اصلی منهای تعاون ۲۰۰ تن سیب زمینی به نرخ تضمینی در خمین خریداری شد

۲۰۰ تن سیب زمینی به نرخ تضمینی در خمین خریداری شد

تعاون آنلاین – رئیس تعاون روستایی خمین گفت: ۲۰۰ تن محصول سیب زمینی در سال زراعی جاری به نرخ تضمینی از کشاورزان این منطقه خریداری شد.

علی عبدی افزود: خرید تضمینی سیب زمینی در استان مرکزی تنها در این شهرستان انجام شده است و کشاورزان مناطق دیگر از خرید تضمینی استقبال نکرده اند.
وی بیان کرد: بهای سیب زمینی در بازار آزاد تا دو برابر نرخ دولتی است و به همین دلیل بهره برداران از خرید تضمینی استقبال لازم را نکردند.
عبدی ادامه داد: هر کیلوگرم سیب زمینی به نرخ تضمینی سه هزار و ۹۶۰ ریال در مرکز خرید روستای ریحان در شهرستان خمین از بهره برداران خریداری شده است.
رئیس تعاون روستایی خمین بیان کرد: مطالبات کشاورزان سیب زمینی کار به میزان ۸۰۰ میلیون ریال هنوز معوقه است و پرداخت نشده است.
به گزارش ایرنا، سطح زیر کشت سیب زمینی در این شهرستان ۱۲۵ هکتار است که از این میزان پنج هزار و ۱۰۰ تن محصول با میانگین تولید ۴۰ تن در هکتار امسال برداشت شد.
حدود ۳۰۰ نفر از کشاورزان خمین سیب‌زمینی کار هستند.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۴ هزار خانوار کشاورز است و مهمترین محصولات تولیدی آن در حوزه کشاورزی گندم، جو، سیب زمینی،لوبیا، پیاز و ذرت علوفه ای است.

درج دیدگاه