صفحه اصلی تعاون امسال چه تعداد تعاونی تشکیل شد؟/ چقدر شغل در تعاونی‌ها ایجاد شده...

امسال چه تعداد تعاونی تشکیل شد؟/ چقدر شغل در تعاونی‌ها ایجاد شده است؟

تعاونی های قزوین چقدر ارزآوری دارند/ مهمترین مشکلات تعاونی‌ها را بخوانید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: سال جاری ۴۴ تعاونی دربخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی در استان تشکیل شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: سال جاری ۴۴ تعاونی دربخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی در استان تشکیل شد.

به گزارش تعاون آنلاین، علی آشتاب اظهارداشت: این تعاونی ها دارای ۴۶۲ عضو شامل ۱۴۶ مرد و ۱۱۶ زن هستند که سهمیه اشتغال ایجاد شده آنها ۳۷۴ شغل بود.

وی افزود: هم اکنون یک هزار و ۲۲۱ تعاونی فعال و درحال بهره برداری با ۹۶۴ هزار و ۱۱۵ نفرعضو وجود دارد که برای ۱۹ هزار و ۳۵۹ نفر فرصت اشتغال فراهم شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: از مجموع تعاونی های فعال استان، ۲۹۸ تعاونی مربوط به بانوان است که سه هزار و ۱۸۹ نفرعضو دارد.

آشتاب با بیان اینکه برای ۲ هزار و ۶۳۳ تن از بانوان این استان در تعاونی ها فرصت شغلی ایجاد شده است، اضافه کرد: فعالیت درتعاونی ها می تواند زمینه ساز حضور تمام اقشار به خصوص بانوان در زمینه های تولید صنایع دستی و مشاغل خانگی باشد.

وی با تاکید برلزوم توانمند سازی و به روزکردن مدیریت تعاونی ها و نیروی انسانی در بخش تعاونی های لرستان ادامه داد: یکی از اهداف تعاونی ها تامین نیازمشتری است لذا نیروی انسانی شاغل در این تشکل ها باید متناسب با نیاز مصرف کنندگان فعالیت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تحکیم تعاملات شبکه ای را یکی از راهبردهای توسعه تعاونی ها خواند و گفت: تعاونی ها در بخش های مختلف می توانند تامین کننده نیازهای اولیه یکدیگر باشند و از این طریق بنیه مالی تشکل ها را تقویت کنند.

درج دیدگاه