صفحه اصلی تعاون اخبار تجمع شاکیان پرونده تعاونی مسکن برق منطقه ای تهران مقابل مجلس :مردم...

تجمع شاکیان پرونده تعاونی مسکن برق منطقه ای تهران مقابل مجلس :مردم آمدند،نماینده نیامد

تعاون آنلاین – امروز یکشنبه ۲۳ آبان جمعی از شاکیان و مالباختگان پرونده تعاونی مسکن برق منطقه ای تهران با حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به پرونده و پایان انتظار چندین ساله خود شدند. جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر با حضور در محل ورود نمایندگان به مجلس شورای اسلامی و با سر دادن […]

تعاون آنلاین – امروز یکشنبه ۲۳ آبان جمعی از شاکیان و مالباختگان پرونده تعاونی مسکن برق منطقه ای تهران با حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به پرونده و پایان انتظار چندین ساله خود شدند. جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر با حضور در محل ورود نمایندگان به مجلس شورای اسلامی و با سر دادن شعارهایی خواستار حمایت رییس مجلس و پاسخ گویی محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ شدند. گفتنی است شاکیان در تاریخ ۱۱ مهر ماه سال جاری نیز با حضور اعتراضی مقابل ورودی مجلس با محمود بهمنی دیدار کردند و وی قول جلسه با مسئولین ذیربط و نمایندگان شاکیان را داده بود. اما با گذشت حدود یک ماه و برگزاری جلسه بدون حضور نماینده شاکیان، آنها به دنبال شنیدن یک پاسخ قطعی برای چندمین بار تجمع کردند. شاکیان از ساعت ۸ صبح تجمع خود را شروع کردند و پس از گذشت بیش از ۳ ساعت و عدم حضور نماینده ساوجبلاغ در محل مجلس شورای اسلامی، شاکیان خواستار دیدار با محمود صادقی نماینده تهران شدند که این نماینده نیز در بین مالباختگان حضور نیافت تا آنها بعد از گذشت ۲۰ سال از خرید زمین و ۱۲ سال پیگیری دادگاهی همچنان در پی گرفتن حق خود باشند. لازم به ذکر است که بعد از گذشت سالیان متمادی قریب به ۱۰ درصد از مالکان اصلی زمینهای تعاونی فوت شده اند و سند زمین آنها به وراث منتقل شده است. تعداد دقیق اعضای تعاونی مشخص نیست و بین ۱۸ هزار تا ۲۲ هزار نفر تخمین زده می شود. البته در این بین کسانی هم وجود دارند که با صدور کارتهای جعلی در پی این هستند تا از این آب گل آلود ماهی بگیرند.

 

%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%8611

یکی از شاکیان پرونده در گفتگو با خبرنگار تعاون آنلاین گفت : «تعاونی برق منطقه ای تهران از سال ۱۳۶۸ تاسیس شد و زمینهای هشتگرد را به حدود ۲۲ هزار نفر فروخته است. این تعداد که اکثرا مستاجر و کارگر هستند بیش از بیست سال است که به دنبال احقاق حق خود هستند. متاسفانه هیچ نهادی با ما همکاری نمی کند. نه نماینده ساوجبلاغ برای ما کاری می کند و نه قاضی حکم قطعی صادر می کند. از سال ۸۷ که کلاهبرداری مشخص شده است در حال رفت و آمد در دادگاه هستیم.  حکم متهمان ابتدا اعدام بود و بعد به هفت سال تقلیل داده شد و پس از حدود یکسال از زندان بیرون آمدند.»

زمینی که خورده شد

زمینهای تعاونی مسکن برق از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش که با شماره ۱۴۴۷ شناخته می شود و با ۲۲۶ هکتار دارای سند است. این زمینها دارای سند هستند و به جز تعداد اعضای زیاد و ۳۸ هکتاری که شرکت عمران هشتگرد باید بابت زمینهای اداری و نظامی جایگزین کند مشکل دیگری ندارد.

بخش دوم زمین که اعضای آن به عنوان اعضای باقیمانده شناخته می شوند بدون سند و دارای قولنامه است و با شماره ۳۱۶ اصلی شناخته می شود. در قولنامه این زمینها ارقام ۱۶۷، ۳۰، ۱۱ و ۴ هکتاری قید شده است. در مجموع حدود ۴۸۰ هکتار زمین در اختیار تعاونی بوده است اما نهادهای دیگر مانند عمران هشتگرد و شهرداری هشتگرد از قسمتی از زمین برای ساخت مسکن مهر و مترو هشتگرد استفاده کرده اند.

علی اصغر معصوم زاده یکی دیگر از مالباختگان تعاونی مسکن برق منطقه ای گفت: « تعاونی حدود ۱۸ هزار نفر عضو دارد که تعداد زیادی از آنها بیش از بیست سال درگیر این ماجرا هستند. همه اعضا به صورت قانونی زمین خریداری کرده اند اما با کلاهبرداری اشخاصی از دوازده سال پیش مدام درگیر دادگاه های حقوقی و کیفری هستیم. بعد از بازنشستگی قاضی قبلی پرونده قاضی جدید قرار اناطه صادر و صدور حکم قطعی را به تعیین تکلیف و جایگزینی ۳۸ هکتار از پلاک ۱۴۴۷ موکول کرده است. در تعاونی مسکن برق منطقه ای دو گروه داریم. اول گروه پلاک ۱۴۴۷ که قدیمی تر هستند و سند دارند و گروه دوم تحت عنوان اعضای باقیمانده که قولنامه و قطعات کوچکتری دارند. دادگاه اعضای باقیمانده در هشتگرد برگزار می شود که این دادگاه پس از یک سال و برگزاری پنج جلسه رای عدم استماع صادر کرد. جای سوال دارد که چرا در همان جلسه اول این رای صادر نشد و یک سال به طول انجامید؟»

 

این مالباخته افزود: «در تاریخ ۱۱ مهر در همین محل جمع شدیم و با آقای دکتر بهمنی دیدار داشتیم و ایشان گفتند ظرف چند روز آینده جلسه ای را در شورای تامین هشتگرد برگزار می کنیم تا هم بحث جایگزینی ۳۸ هکتار و هم تعیین حد و مرز پلاک ۳۱۴ و ۳۱۶ بررسی و حل شود اما بعد از گذشت بیش از یک ماه و علی رغم پیگیری های ما این جلسه بدون حضور نماینده شاکیان برگزار شد. ۸۰ هکتار بابت مسکن مهر و ۲۲ هکتار برای ساخت مترو از زمین های تعاونی کاسته شده است که آنها هم باید جایگزین شود. ما امروز اینجا جمع شدیم تا از آقای محمود بهمنی پاسخی دریافت کنیم.»

9 دیدگاه ها

 1. ممنون از اینکه بعد از ۲۰ سال حداقل یکی از اصحاب رسانه این کلاهبرداری بزرگ را منعکس نمود !!! ما با توجه به در اختیار
  داشتن سند قانونی نهادی را برای دادخواهی و ستاندن حقمان در جمهوری اسلامی ایران نمی یابیم!!! به راستی ما چه باید بکنیم ؟ این ظلم بزرگ چرا در حق ما روا داشته شده و از آن بدتر سعی بر کتمان آن و عدم احقاق حقمان هستند؟؟ چرا صدای مظلومیت ما به گوش کسی نمی رسد؟ شماری از ما مظلومان و مالباختگان از دنیا رفتند تا در محکمه ی عدل الهی حق خود را از تمام ظالمان و کسانی که بر مسند دادخواهی قرار داشتند و به رسالت خویش عمل ننمودند بستانند و عمر آنها به این دنیا کفاف نداد!! به خدا قسم هر کس که کاری از دستش براید و این ظلم را به گوش همگان برساند مشمول دعای خیل عظیمی از مظلومان دلشکسته قرار خواهد گرفت و چه دعایی مستجابتر از مظلوم دلشکسته ی غارت شده؟؟ لطفا با پیگیری و شفاف سازی این ظلم ما را تنها نگذارید خدا خیرتان بدهد.

 2. سلام و عصر بخیر
  ممنون بابت گزارش بسیار ارزنده شما ای کاش امکان ایجاد موج رسانه ای برای فشار افکار عمومی در جهت احقاق حق این ۱۸۰۰۰ نفر و خانواده‌های آنها نیز میسر میشد.
  درود بر همه شما و متولیان تهیه و تنظیم و نشر این بی عدالتی

 3. ممنون از اینکه بعد از ۲۰ سال حداقل یکی از اصحاب رسانه این کلاهبرداری بزرگ را منعکس نمود !!! ما با توجه به در اختیار داشتن سند قانونی نهادی را برای دادخواهی و ستاندن حقمان در جمهوری اسلامی ایران نمی یابیم!!! به راستی ما چه باید بکنیم ؟ این ظلم بزرگ چرا در حق ما روا داشته شده و از آن بدتر سعی بر کتمان آن و عدم احقاق حقمان هستند؟؟ چرا صدای مظلومیت ما به گوش کسی نمی رسد؟ شماری از ما مظلومان و مالباختگان از دنیا رفتند تا در محکمه ی عدل الهی حق خود را از تمام ظالمان و کسانی که بر مسند دادخواهی قرار داشتند و به رسالت خویش عمل ننمودند بستانند و عمر آنها به این دنیا کفاف نداد!! به خدا قسم هر کس که کاری از دستش براید و این ظلم را به گوش همگان برساند مشمول دعای خیل عظیمی از مظلومان دلشکسته قرار خواهد گرفت و چه دعایی مستجابتر از مظلوم دلشکسته ی غارت شده؟؟ لطفا با پیگیری و شفاف سازی این ظلم ما را تنها نگذارید خدا خیرتان بدهد.

  • ممنون از اینکه بعد از ۲۰ سال حداقل یکی از اصحاب رسانه این کلاهبرداری بزرگ را منعکس نمود !!! ما با توجه به در اختیار داشتن سند قانونی نهادی را برای دادخواهی و ستاندن حقمان در جمهوری اسلامی ایران نمی یابیم!!! به راستی ما چه باید بکنیم ؟ این ظلم بزرگ چرا در حق ما روا داشته شده و از آن بدتر سعی بر کتمان آن و عدم احقاق حقمان هستند؟؟ چرا صدای مظلومیت ما به گوش کسی نمی رسد؟ شماری از ما مظلومان و مالباختگان از دنیا رفتند تا در محکمه ی عدل الهی حق خود را از تمام ظالمان و کسانی که بر مسند دادخواهی قرار داشتند و به رسالت خویش عمل ننمودند بستانند و عمر آنها به این دنیا کفاف نداد!! به خدا قسم هر کس که کاری از دستش براید و این ظلم را به گوش همگان برساند مشمول دعای خیل عظیمی از مظلومان دلشکسته قرار خواهد گرفت و چه دعایی مستجابتر از مظلوم دلشکسته ی غارت شده؟؟ لطفا با پیگیری و شفاف سازی این ظلم ما را تنها نگذارید خدا خیرتان بدهد.

 4. رسیدگی منصفانه وسیعتر قوه قضاییه با پرونده تعاونی برق منطقه غرب تهران در رابطه با زمینهای هشتگرد ورسیدن به داد شاکیان و مالباخته گان که همگی منتطر کمی عدالت و قاطعیت از طرف قوه قضاییه بر علیه دزدان و چپاولگران اموال این قشر زحمت کش جامعه هستیم.

 5. ممنون از اینکه بعد از ۲۰ سال حداقل یکی از اصحاب رسانه این کلاهبرداری بزرگ را منعکس نمود !!! ما با توجه به در اختیار
  داشتن سند قانونی نهادی را برای دادخواهی و ستاندن حقمان در جمهوری اسلامی ایران نمی یابیم!!! به راستی ما چه باید بکنیم ؟ این
  ظلم بزرگ چرا در حق ما روا داشته شده و از آن بدتر سعی بر کتمان آن و عدم احقاق حقمان هستند؟؟ چرا صدای مظلومیت ما به گوش
  کسی نمی رسد؟ شماری از ما مظلومان و مالباختگان از دنیا رفتند تا در محکمه ی عدل الهی حق خود را از تمام ظالمان و کسانی که بر
  مسند دادخواهی قرار داشتند و به رسالت خویش عمل ننمودند بستانند و عمر آنها به این دنیا کفاف نداد!! به خدا قسم هر کس که کاری از
  دستش براید و این ظلم را به گوش همگان برساند مشمول دعای خیل عظیمی از مظلومان دلشکسته قرار خواهد گرفت و چه دعایی
  مستجابتر از مظلوم دلشکسته ی غارت شده؟؟ لطفا با پیگیری و شفاف سازی این ظلم ما را تنها نگذارید خدا خیرتان بدهد.

 6. با سلام و تشکر از انعکاس خبر مالباختگان زمینهای هشتگرد، لطفا با پیگیری این موضوع ما را یاری کنید که پس از ۱۲ سال که من و بعضی ها بیشتر از ۲۰ سال است بتوانیم به زمینهای خود برسیم

درج دیدگاه