صفحه اصلی تعاون استان ها ۱۵ تعاونی دهیاری ها در استان زنجان فعال است

۱۵ تعاونی دهیاری ها در استان زنجان فعال است

تعاون آنلاین – مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان گفت: در زمان حاضر در ۱۵ بخش از بخش های ۱۷ گانه این استان، شرکت های تعاونی دهیاری ها فعال هستند.

علی محمودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقدمات تشکیل شرکت های تعاونی دهیاری ها در بخش های باغ حلی در شهرستان سلطانیه و بخش حلب در شهرستان ایجرود نیز در حال انجام است که با تاسیس این تعاونی ها، همه بخش های استان دارای شرکت های تعاونی دهیاری ها می شوند.
وی ادامه داد: تعاونی های دهیاری ها بر اساس قانون تشکیل شرکت های تعاونی شکل گرفته اند و دهیاری های هر بخش از جنبه حقوقی می توانند جزو سهام داران آن ها شوند.
محمودی با بیان اینکه تشکیل تعاونی های دهیاری ها موجب هم افزایی و ارتقای توان دهیاری ها در خدمت رسانی می شود، اظهار کرد: شرکت های تعاونی دهیاری ها در هر بخش در زمینه اجرای پروژه های عمرانی سطح روستاها و ارائه خدمات مختلفی دیگری همچون مدیریت پسماند فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه عملکرد دهیاری ها در زمینه خدمات رسانی به روستاها طی چند سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، افزود: در صدد هستیم تا بانک ماشین آلات دهیاری ها را در هر یک از بخش های استان راه اندازی کنیم تا از این طریق امکان بهره گیری دهیاری ها از توان و امکانات یکدیگر در ارائه خدمات در سطح روستاها فراهم شود.
به گزارش ایرنا، در راستای اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، توسعه تعاونی های روستایی و دهیاری ها در دستور کار دولت قرار گرفته است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان با بیان اینکه همه روستاهای بالای ۳۰ خانوار این استان دارای دهیاری هستند، گفت: در زمان حاضر ۶۳۵ دهیاری در سطح روستاهای استان فعال است.
استان زنجان دارای ۹۳۵ روستای دارای سکنه است که از این تعداد ۷۳۰ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

درج دیدگاه