صفحه اصلی منهای تعاون خبر روز ربیعی: گردشگری به کمک فقر آمد/ تدوین هفت مسیر ایرانگردی

ربیعی: گردشگری به کمک فقر آمد/ تدوین هفت مسیر ایرانگردی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هفت مسیر ایرانگردی برای توریست ها تدوین شده است تا فقر در مناطق محروم را با کمک گردشگری کاهش دهیم. به گزارش تعاون آنلاین، دکتر علی ربیعی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران با تاکید بر ترویج گردشگری در کشور گفت: مسئله جدی امروز جامعه ایرانی […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هفت مسیر ایرانگردی برای توریست ها تدوین شده است تا فقر در مناطق محروم را با کمک گردشگری کاهش دهیم.

به گزارش تعاون آنلاین، دکتر علی ربیعی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران با تاکید بر ترویج گردشگری در کشور گفت: مسئله جدی امروز جامعه ایرانی ترویج شادی در ایران است که گردشگری می تواند به نشاط گردشگری منجر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سرعت اشتغال در گردشگری ۲.۵ برابر سایر بخش هاست و صنعت گردشگری رتبه اول اشتغال زایی را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه ملت ایران از ارتقای وضعیت گردشگری به نشاط و توسعه می رسد، ادامه داد: دو موضوع مهمی که مساله اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است ایجاد اشتغال و افزایش رفاه عمومی و رفع فقر، هر دو با توسعه گردشگری قابل دسترسی است.

دکتر ربیعی تاکید کرد: بحث خدمات گردشگری موضوع مهمی است که باید قوانین تشویقی برای آن وضع شود که این منجر به ارزش افزوده و اشتغال می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در شورای اشتغال برای توسعه درست گردشگری هفت مسیر گردشگری در ایران را استخراج کرده ایم که باید توسعه گردشگری بر روی پایه های آن بنا شود.

دکتر ربیعی گفت: رتبه اول میزان اشتغال در سال ۹۵ به صنعت گردشگری اختصاص داشته با اینکه در آن زمان این صنعت کمتر مورد توجه بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: باید به جای تمرکز روی هتل سازی بر روی جاذبه ها کار کنیم چون گردشگران خارجی برای اقامت در هتل پنج ستاره به ایران نمی آیند بلکه شیفته جاذبه های ایران هستند.

وی اضافه کرد: اقامت فقط یک فصل از دفتر گردشگری است و در زنجیره گردشگری باید اصلاح وضعیت تورگردان ها، حمل ونقل، امنیت و بازاریابی و تبلیغات را در اولویت قرار دهیم.

دکتر ربیعی گفت: در شورای اشتغال کشور زمینه همکاری مشترکی با سازمان میراث فرهنگی برای تقویت گردشگری داریم ضمن اینکه توسعه گردشگری در شهرها و روستاهای کوچک باعث ایجاد اشتغال و سبب مهاجرت معکوس خواهد شد.

گفتنی است: یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران دیروز با حضور علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در فضایی به مساحت ۴۱ هزار متر مربع با حضور ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی افتتاح شد و ششم بهمن ماه پایان می یابد.

درج دیدگاه